SZKOLENIE O EKOMIEŚCIE
Start date: 20 maja, 2020
End date: 27 maja, 2020
Time: 12:00 am - 12:00 am
Location: Bytom / on-line

Szkolenie o EKOMIEŚCIE

Zaplanowałam dla Was szkolenie on-line pomagające w zrozumieniu miasta, które boryka się ze zmianami klimatu.

Jestem architektką i urbanistką, która od ponad dziesięciu lat działa aktywnie w mieście szukając najlepszych form angażowania społecznego na rzecz poprawy jakości przestrzeni miejskiej (i nie tylko). Moim konikiem jest uświadamianie jak wiele zależy od nas samych i jak ważne są małe kroki w działaniu na rzecz lepszej przestrzeni.

Moje szkolenie powstało dla ekoliderów, którzy są zaangażowani w projekt Recykling pod lupą realizowany między innymi przez Stowarzyszenie Maloka z Żor, z którą znam się jeszcze z czasów współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę. Pierwszym założeniem było uporządkowanie wiedzy na temat możliwości społecznego udziału w planowaniu przestrzennym. Ten wątek rozwijam w ramach projektu Przestrzeń partycypacji 2. Chcę dzielić się wiedzą na temat procedur planistycznych i możliwości jakie mają mieszkańcy aby realnie wpływać na kształt tych dokumentów a w rezultacie na wygląd naszych gmin. Wiele mówi się o nowych wizjach planowania przestrzennego. Jednak żadna ustawa nie zakaże dialogu społecznego i dyskusji na temat wspólnej przestrzeni. Stąd tak ważne jest zrozumienie istoty wspólnotowego kształtowania gminy.

Na potrzeby mojego nowego projektu przekształciłam plan szkolenia tak, żeby spełniał potrzeby jakie zauważam u radnych miast, urzędników i aktywistów chcących działać otwarcie, ale nie mających narzędzi do pracy. Wychodzę naprzeciw i zaczynam misję wspierania samorządów. Po tym szkoleniu będę chciała Waszego odzewu, żeby przygotować coś więcej, coś co będzie jeszcze większym wsparciem w tym szalejącym świecie. Ekologia, smart city, animacja społeczna, animacja kultury, społeczne inwestycje miejskie to wątki, które mogę rozwinąć jeśli tylko będzie takie zapotrzebowanie.

Szkolenie dla ekoliderów skierowane jest do:

– RADNYCH otwartych na tematy eko, tematy związane z przestrzenią publiczną, chcący lepiej poznać mechanizmy planowania przestrzennego i strategicznego myślenia o przestrzeni gminy (miast, wsi)

– URZĘDNIKÓW otwartych na ludzi, chcących spełniać misję w urzędzie i nie bojących się wyzwań

– WŁODARZY MIEJSKICH chętnych do włączania mieszkańców  w procesy inwestycyjne, planistyczne i chcący myśleć o przestrzeni w  sposób strategiczny zapewniając w ten sposób swoim wyborcom lepsze życie w gminie,

– AKTYWISTÓW chcących zrozumieć mechanizmy planistyczne, strategiczne wynikające z prawa oraz chcących poznać narzędzia pozwalające włączyć się im w realne działanie w gminie.

Jeśli czujesz, że to szkolenie może być dla Ciebie to zgłoś się tutaj: https://forms.gle/kCUip7AvE2RrJXtz6

 

Co oferuję w ramach szkolenia?

>> Wiedzę z zakresu planowania przestrzennego w tym narzędzia angażowania społecznego w pracowanie planów strategicznych

>> Wiedzę z zakresu tworzenia przestrzeni odpornych na zmiany wynikające z nowych wyzwań technologicznych, zmian klimatu i innych nowych wyzwań jakie przed nami stoją.

>> Wiedzę z zakresu planowania inwestycji publicznych włączających społeczności lokalne.

 

TEMATYKA szkolenia:

Szkolenie składa się z trzech bloków – trzech spotkań 3-godzinnych on-line.

 1. Planowanie przestrzenne – procedura, elementy włączania społecznego, narzędzia aktywizacji mieszkańców.

W tej części najważniejsze będzie omówienie procedury planowania przestrzennego, cele i sposoby angażowania mieszkańców w taki proces.

 

 1. Zmiany klimatu i sposoby przeciwdziałania.

 

Tutaj uspójnimy wiedzę na temat skutków zmian klimatu, a także omówimy w jaki sposób można przeciwdziałać tym zmianom, a właściwie jak podążać za naturą, żebyśmy czuli się bezpiecznie.

 

 1. Tworzenie przestrzeni odpornych na zmiany.

 

Na koniec poruszymy wątek rezylientnych przestrzeni, które możemy sami kreować. Podstawą do spotkania będzie idea małych kroczków, dzięki którym można zmieniać świat.

Jeśli czujesz, że to szkolenie może być dla Ciebie to zgłoś się tutaj: https://forms.gle/kCUip7AvE2RrJXtz6

 

Czas trwania:

1 BLOK – 3h

2 BLOK – 2h

3 BLOK – 3h

Koszt szkolenia:

Każdy z bloków to koszt zaledwie 100 zł

Cały cykl oferuję za 250 zł, czyli kupując 3 bloki zyskujesz 50 złotych.

 

To szkolenie ma charakter prototypowy stąd bardzo promocyjna cena, dodatkowo zaznaczam, że cena takiego szkolenia to w realu koszt minimum 1000,00 zł

 

Zasady uczestnictwa w szkoleniu:

 • Zapłata za jeden blok lub za cały cykl na trzy dni przed spotkaniem.
  Zapłata jest podstawą do otrzymania kodu dostępu do pokoju internetowego,
 • Po rejestracji otrzymasz ode mnie e-mail z danymi do przelewu, a po otrzymaniu zapłaty prześlę e-mail z danymi do pokoju internetowego, gdzie spotkamy się na szkoleniu,
 • Dostęp do sprzętu komputerowego: komputer, głośniki, mikrofon,
  Spotykamy się on-line za pośrednictwem platform: ZOOM i JAMBOARD,
 • Otwarta głowa i chęć dyskusji.

 

Terminy spotkań szkoleniowych:

1 BLOK – 20.05.2020 godzina 17.00

2 BLOK – 22.05.2020 godzina 17.00

3 BLOK – 27.05.2020 godzina 17.00

UWAGA!

Jeśli nie zbierze się grupa min 8 osób na każdy blok termin może zostać przesunięty na późniejszy.

 

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/kCUip7AvE2RrJXtz6

 

ZAPRASZAM SERDECZNIE!